ÖĞR.GÖR. VOLKAN DEMİRASLAN ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER İLE İFTAR YEMEĞİNDE BULUŞTU

Trakya Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü Öğr.Gör. Volkan DEMİRASLAN Trakya Üniversitesi, Dil Eğitim ve Öğretimi Araştırma ve Uygulama Merkezi ev sahipliğinde düzenlenen geleneksel iftar organizasyonuna katılarak tüm dünyadan 79 farklı ülkeden 5200 öğrenciye eğitim veren Trakya Üniversitesi, uluslararası öğrencileri ile iftar sofrasında bir araya geldi.

Yemek sonrası Trakya Üniversitesi Rektör Yrd. Prof.Dr.Murat TÜRKYILMAZ, DİLMER Müdürü Dr.Öğr.Üys. Ramadan DOĞAN,  DİLMER Dil Eğitim ve Öğretimi hocası Üzeyir KARATÖL, Vergi Dairesi Başkanı Ergün ASLAN, merkez öğretim elemanları, çalışanları ve Endonezya, Fildişi Sahilleri, Fas ve Balkanlardan gelen öğrenciler ile Türkçe sohbetler edildi.

Trakya Üniversitesinin farklı dil, din ve kültürlerin bir araya geldiği bir keşişim noktası olduğunu ifade eden Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu “Trakya Üniversitesi, medeniyetimizin bir hülasasıdır. Endonezya’dan, Gine-Bissau’dan, Balkanlardan insanlar, Türkiye’yi ve Türkçeyi ortak nokta olarak görüp bir araya gelebiliyor. Bu sofra tüm dünyaya örnek olacak niteliktedir. Bu güzel geceyi organize eden Merkez Müdürü Ramadan Doğan Hocama ve tüm merkez çalışanlarına teşekkür ederim.” dedi.

Ek Resimler
Bu içerik 29.04.2022 tarihinde yayınlandı ve toplam 120 kez okundu.