DR. ÖĞR. ÜYESİ ERDEM DEMİRÖZ “GELECEK VADEDEN GİRİŞİMCİLER 2022” YARIŞMASINDA FİNALE ADINI YAZDIRDI

Gelecek Vadeden Girişimciler 2022 Yarışması'nda, Üniversitemiz UNESCO Chair of Quality Education&Digital Transformation Kürsü Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Erdem Demiröz, akademik girişim kategorisinde final aşamasına kalarak büyük bir başarıya imza attı.

Girişimcilik ekosisteminin yakın gelecekte yıldızı parlayacak girişimlerini belirlemek amacıyla GirişimUp tarafından ulusal düzeyde bu yıl ilki düzenlenen “Gelecek Vadeden Girişimciler 2022” yarışmasında Üniversitemiz Uygulamalı Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü Öğretim Üyesi ve Üniversitemiz UNESCO Chair of Quality Education & Digital Transformation Kürsü Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Erdem Demiröz, akademik girişim kategorisinde finale kalma başarısı gösterdi.

Girişimcilik ekosisteminde oldukça merak uyandıran ve ses getiren yarışmaya; içlerinde teknoparklar, kuluçka merkezleri ve hızlandırma programları bulunan 21 paydaş kurumdan, gelecek vadeden 120’yi aşkın girişimci grubu başvuruda bulundu. Girişimcilerden 86’sı seçici kurul tarafından ön değerlendirmeye kabul edilerek; problem çözümü, ekip yapısı, yapılabilirlik ve sunum performansı gibi kriterlere göre değerlendirildi.

İstanbul başta olmak üzere Edirne, Ankara, Bursa, Erzurum, Trabzon, Samsun, İzmir gibi toplam 11 ildeki girişimcilik merkezlerinden yönlendirilen girişimcilerin içinden her kategorinin birincisi olarak seçilen girişimler, Türkiye’nin en büyük kurum ve kuruluşlarının yöneticilerinden oluşan yarışmanın jüri üyelerinden danışmanlık, yatırımcılarla görüşme imkanı, ulusal bir kanalda video röportaj hakkı, ulusal ve uluslararası haber portallarında haber ve röportaj hakkı, ücretsiz online İngilizce hediye paketi, kıymetli kitap serilerine erişim, ücretsiz hukuk danışmanlığı, ulusal ve uluslararası hızlandırma programlarında yer alma imkânı gibi fırsatlar elde edecek.

2018 yılından bu yana üniversitemiz teknoloji geliştirme bölgesi Trakya Teknopark’ta sürdürdüğü girişimcilik faaliyetleri, tamamladığı ARGE ve inovasyon projeleri ile önemli başarılara imza atan Dr. Öğr. Üyesi Erdem Demiröz’ü tebrik eder, girişimcilik yolculuğunda başarılar dileriz.

Ek Resimler
Bu içerik 14.03.2022 tarihinde yayınlandı ve toplam 94 kez okundu.